Vítáme Vás na internetových stránkách naší chovatelské stanice

 

O chovateli

Když jsem byl ještě dítě, koupili mi rodiče křečka, ale protože jsem byl tlustoprd, tak jsem si ho rozsedl. Usedavě jsem plakal. Rodiče si mysleli, že snad lítostí a smutkem po malém příteli, ale já plakal, protože jsem si rozsedlým křečkem umazal svůj námořnický obleček, ve kterém jsem tak rád chodil s maminkou do cukrárny. Tak jsem přišel ke svému prvnímu pejskovi.. rodiče mi koupili bernardýna v zoufalé touze, že toho už snad nerozsednu.

 

Koncepce našeho chovu

       Jako základní pilíř naší chovatelské stanice je využíván pes ICh. Colin Kerkin Bohemia.

Vzhledem k jeho excelentnímu exteriéru, vynikajícím povahovým vlastnostem a pevnému zdraví, se snažíme využívat v chovu pouze jeho dcery a vnučky. Colin je velmi vyrovnaný a statečný pes, který beze zbytku naplňuje standardem uváděný povahový znak "absolutně spolehlivý". Naše koncepce chovu sleduje jako jednoznačný cíl produkci typově vyrovnaných jedinců pocházejících z početných a bezchybných vrhů, se silnou kostrou, správnou anatomickou stavbou těla, hlavou, výbornou a vyrovnanou povahou a v neposlední řadě dobrým zdravím. V našem chovu jsou sledovány a vyhodnocovány i takové zdravotní aspekty, které nejsou v českém chovu stafordšírského bulteriéra povinné.  

U Colina, a od roku 2014, i u našich chovných fen,  jsme zavedli , mimo oficiální podmínky dle Organizačního řádu SBTC CZ, článku 3 - Podmínky pro zařazení do chovu, i nové ztížené podmínky chovnosti, vytvořené ch.s. Brenneke. Do chovu nemůže být zařazeno zvíře, které nesplnilo velmi přísné požadavky, nejen na zdraví ale i povahu. Od tohoto opatření si slibujeme omezení produkce štěňat s problémy se zdravím, či nestantdardními povahami.  

Pro sestavování chovných párů jsou, jak již bylo řečeno, voleni plemeníci s předpokládanou nebo prokázanou vysokou chovnou hodnotou, pocházející z promyšlených a cílevědomě vedených chovů, nikoliv pouze podle dosažených titulů a hodnocení z výstav.

Založení

    Chovatelská stanice Brenneke je registrovaná u FCI a byla založena v roce 2010.

 

 Zázemí pro chov

       Naše psy chováme v domácím prostředí, mají neustalý kontakt mezi sebou i s námi. Nejsou drženi v klecích ani kotcích. Štěňata odchováváme ve speciálně upravených prostorách, tzv. porodnici a odchovně, kde je zabezpečen vysoký nadstandard jak pro matku, tak pro narozená štěňata. Při odchovu dbáme zejména na zdravý a přirozený vývoj štěňat a socializaci v rodinném prostředí. Nadstandardní chovatelský servis a pomoc novým nezkušeným chovatelům je pro nás samozřejmostí. Naši dospělí psi mají k dispozici velkou zahradu, kde mají možnost bohatého přirozeného pohybu.

       V naší chovatelské, výstavní a výcvikové činnosti úzce spolupracujeme s řadou zahraničních i českých chovatelů, vystavovatelů a výcvikářů, u kterých máme jistotu vysoké odbornosti, bohatých zkušeností a přátelského soužití se stafíky.

 

 

  Pro zájemce

      Všechna od nás odchovaná štěňata budou při odchodu do nových domovů zdravá. Štěňata budou mít vystavený průkaz původu (zasíláme cca ve 3 měsíci života), cestovní Europas, budou čipovaná, řádně očkovaná a odčervená. Chovatelský servis a kupní smlouva samozřejmostí.

 Závěrem Vám přejeme příjemnou prohlídku našich stránek. Pokud Vás naši psi zaujmou, jsme připraveni na bližší kontakt, podrobnější informace, případně předvedení našich zvířat. Věříme, že jsme schopni uspokojit každého zájemce, jak ty nejnáročnější, tak i ty, kteří chtějí mít svého psa jen tak pro sebe a na doma. 

 

                                                                                                                                                                                                                Martin Říha