ICh. Colin Kerkin Bohemia

PEDIGREE

 

"Červený pes se správně neseným uchem, silnou hlavou, správnou délkou tlamy, správnou hloubkou hrudníku i klenutí žeber, s rovnou hřbetné linií, ve vynikajicí kondici."

                                                                                V1 CAC, Barbara Beaufoy (UK)

 Colin je základní pilíř naší chovatelské stanice. Vzhledem k jeho excelentnímu exteriéru, vynikajícím povahovým vlastnostem a pevnému zdraví se snažíme využívat v chovu pouze jeho dcery či vnučky. Colin je velmi vyrovnaný a statečný pes, který beze zbytku naplňuje standardem uváděný povahový znak "absolutně spolehlivý".

Zkouška chovnosti Brenneke: 5

Dosažené tituly: Interšampión

                            Multišampión

                            Klubový junioršampión

                            Klubový šampión

                            Klubový pracovní šampión

 

Colin splňil několik sportovních zkoušek, při kterých prokázal nejen vynikající cvičitelnost ale také vysoký kořistnický pud a negativní reakci na střelbu.

Sportovní zkoušky: ZOP, ZZO, BH, SPr1.

 

 

Colin je lovecky upotřebitelný pes. Svou statečnost a absolutní nekonfliktnost prokázal při naháňkách na černou zvěř, kde spolupracoval s ostatními psy - samci. 

Lovecké zkoušky: ZV, LZ.

 

 

Nejen při obranách a lovu, ale i při coursingu prokázal Colin svůj kořistnický pud a splnil podmínky pro udělení coursingové licence.

 

Colin složil ve svých sedmi letech Vytrvalostní zkoušku Boxerklubu. Vytrvalostní zkouška podává důkaz o tom, že pes je schopen vydržet určitou tělesnou námahu, aniž by se na něm projevily známky větší únavy. Při tělesných poměrech psa takový důkaz může poskytnout běh, který způsobuje zvýšenou námahu vnitřních orgánů (zvláště oběhového systému a plic) a pohybového aparátu. Projeví se však i některé povahové vlastnosti (např. temperament a tvrdost). Bezproblémové absolvování této zkoušky je důkazem toho, že pes je zdravý a disponuje požadovanými vlastnostmi.

 Svou dokonalou povahu prokázal Colin i při splňění podmínek pro udělení canisterapeutické licence.

 

Všechny splněné zkoušky kladou vysoké nároky nejen na Colinovu povahu ale také na jeho zdraví, které je podloženo mnoha klinickými vyšetřenimi. U Colina se nikdy neprojevila žádná alergická reakce.

Zdravotní vyšetření: DKK: A/A

                                    DKL: 0/0

                                    PL:   0/0

                                    Doppler : bez nálezu

                                    L2-Hga - clear by parents

                                    HC - clear by parents

 

 

JAK ŠEL ČAS S COLINEM

 

1. den